0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Измените на Законот за заштита од заразни болести утре на собраниска седница, ребалансот на Буџетот на 29 октомври

Измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести ќе се најдат на 19. собраниска седница закажана за утре, додека за ребалансот на Буџетот најверојатно ќе биде закажана нова седница на 29 октомври, бидејќи тој се уште не е вратен од Владата. Неделната динамика на работата на Собранието е утврдена на денешниот редовен понеделнички состанок на координаторите на пратеничките групи со претседателот на Парламентот Талат Џафери. 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close