БалканСвет.Слајдер

Измените и дополнувањата на Кривичниот законик на БиХ утре стапуваат во сила

Во Службениот весник на Босна и Херцеговина денеска се објавени измените и дополнувањата на Кривичниот законик на БиХ, со кои се забранува и казнува негирање на геноцид и величање на воени злосторства, а утре ќе стапат во сила.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close