0_Македонија.ПорталПолитика

Измени на Законот за управување со кризи за примена на европскиот број за итни повици

Текстот на Предлогот на законот за изменување и дополнување на Законот за управување со кризи и текстот на Предлог законот за медијација, кој има за цел приближување на земјата кон Европската унија, беа утврдени на денешната, 75-та седница на Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close