Избрано

Измамници ги напаѓаат очајните луѓе во Мексико погодени од Ковид-19

Лажни вакцини, сомнителни тестови за коронавирус, непостоечки резервоари за кислород - измамници им ветуваат на очајните мексикански пациенти со коронавирус и нивните роднини, бидејќи пандемијата го обременува дополнително здравствениот систем на државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close