СветСвет.Портал

Измама на Трамп со одликување на куче

Многу медиуми објавија вест дека американскиот претседател Доналд Трамп одликувал куче по име Конан, кое учествувало во акцијата во која беше убиен лидерот на Исламска држава Ел Багдади, а подоцна се докажа дека веста е лага, а фотографијата фотошопирана.

Back to top button
Close
Close