Дописници МКДКултураКултура.Портал

Изложбата на карикатури на тема Ковид-19 во Делчево

Во рамки на изложбата на тема „Ковид-19“ која е во организација на делчевскиот Центар за култура, претставени се околу 100 карикатури од познатиот македонски карикатурист Миро Ѓеоргиевски со наслов „Алфа, Бета, Делта“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close