КултураКултура.Портал

Изложбата на илустрации на Димитар Кондовски продолжена до 15 ноември

Првата изложба на илустрации на ликовниот уметник Димитар Кондовски, што беше отворена на 14 октомври годинава во „Мала станица“ во Скопје, поради големата заинтересираност ќе се продолжи уште две недели, и ќе биде отворена до 15 ноември.

Back to top button
Close
Close