КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Изложба „Небо“ на Јана Јакимовска

Во галеријата на Младинскиот културен центар вечер во 19 часот ќе биде отворена изложбата „Небо“ на ликовната уметница Јана Јакимовска. На изложбата ќе бидат претставени 20 небесни пејсажи во техниката акрил на платно работени во последните три години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close