0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталОпштество

Изложба на Свилен Стeфанов во КИЦ на РСМ во Софија во рамки на проектот „Поврзување“

Во галеријата на Културно-информативниот центар на РСМ во Софија вечер ќе биде отворена изложбата на ликовниот уметник Свилен Стефанов, во рамки на проектот „Поврзување“, кој е во духот на поврзувањето на творештвата на авторите од Северна Македонија и Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close