КултураКултура.Портал

Изложба на слики „Обоен ветар фу“ на Блашка Миева

Во ЈУ Културно Информативен Центар – Скопје, во Изложбениот салон – Империјал 2, денеска ќе биде отворена изложбата на слики насловена „Обоен ветар фу“ од Блашка Миева.

Скопје, 25 јуни 2020 (МИА) – Во ЈУ Културно Информативен Центар – Скопје, во Изложбениот салон – Империјал 2, денеска ќе биде отворена изложбата на слики насловена „Обоен ветар фу“ од Блашка Миева.

– На изложбата авторката ќе се претстави со 13 слики, работени во комбинирана техника ( акварел и акрилик на платно ), создадени последнава година. Изложбата ќе биде отворена до 8 јули 2020 година, соопштија од ЈУ КИЦ – Скопје. оџ/са/

 

 

 

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close