Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Изложба на Олег Кулик во „Мала станица“

Во мултимедијалниот центар „Мала станица“ вечер ќе биде отворена изложбата „Merry-go-round“ на Олег Кулик. Организатор е Националната галерија на Република Северна Македонија во соработка со авторот и со Музејот на современа уметност на Војводина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close