КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Изложба на Колектив Зеро во Софија

Изложбата „Од 0 до ∞“ на Колективот Зеро денеска ќе биде отворена во „One Gallery“ во Софија, Бугарија. Изложбата е во организација на Центарот за креативни индустрии - НЕБО од село Суводол, Демир Хисар и „One Gallery“ од Софија и е подржана од Министерството за култура, преку повикот за поддршка на проекти од национален интерес за 2020 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close