КултураКултура.ПорталОпштински вестиСкопје

Изложба „Колаж на еден разурнат град“

Изложба „Колаж на еден разурнат град“ в понеделник, во 20 часот, ќе биде отворена во Музејот на Град Скопје. 

Скопје, 22 јули 2021 (МИА) – Изложба  „Колаж на еден разурнат град“ в понеделник, во 20 часот, ќе биде отворена во Музејот на Град Скопје.

Оваа iзложба е по повод одбележување  58 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје. мд/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close