0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштество

Изготвена студијата за прогласување на Студенчишкото Блато за парк на природата

Студенчишкото Блато како нераздвоен дел од екосистемот на Охридското Езеро ја доби експертската студија со која се валоризира неговата вредност како чекор напред во процедурата за негово прогласување за заштитетно подрачје во категоријата парк на природата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close