0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Изготвен безбедносен план за Мијалков во затворот во Скопје

Притвореникот Сашо Мијалков се наоѓа во истражниот затвор Скопје до правосилноста на пресудата, а каде ќе ја издржува затворската казна зависи од судијата за извршување санкции,  изјави денеска Марјан Спасовски, директор на Управата за извршување санкции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close