Дописници МКДОпштински вести

Изгоре патничко комбе во Кавадарци

Изгоре патничко комбе на булевар ,,Македонија” рано утрово околу три часот  во Кавадарци.

Кавадарци, 28 јануари 2020 (МИА) –  Изгоре патничко комбе на булевар ,,Македонија” рано утрово околу три часот  во Кавадарци.

Од Територијалната противпожарна единица потврдија за МИА дека интервенирале со едно противпожарно возило и тројца пожарникари.

Причинета е голема материјална штета. На лице место увид извршила и полицијата. свд/аа/

Back to top button
Close
Close