СветСвет.Портал

Изгоре историска црква во Њујорк, нема повредени

Историска црква во Долен Менхетен во Њујорк, каде служба одржуваше една од најстарите верски организации во градот, денеска изгоре во пожар што се прошири од зградата до неа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close