ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Изгаснат пожарот во облакодерот во Лондон, учествуваа 120 пожарникари

Повеќе од 120 пожарникари го изгаснаа пожарот што избувна на десеттиот кат на облакодер во источниот дел на Лондон, пренесуваат локалните медиуми.

Back to top button
Close
Close