0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Изгаснат пожар во куќа во Скопје, повредени двe лица

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека на улицата „Индира Ганди“ настанал пожар во куќа сопственост на Н.В.(36), при што била опожарена една соба и влезот од куќата.

Back to top button
Close
Close