Општество

Избрани тројца добитници на стипендијата „Борис Трајковски-НОВА“ за школување во Меѓународното училиште „НОВА“

Две ученички од Скопје и еден ученик од Прилеп се добитниците на стипендијата „Борис Трајковски-НОВА“ за 2021 година, со која целосно ќе им бидат покриени трошоците за четиригодишното средно образование во Меѓународното училиште „НОВА“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close