КултураКултура.Портал

Избрани најдобрите раскази од првиот конкурс „Раскажувам фотографија“

Фондот на холокаустот на Евреите од Република Северна Македонија ги објави наградените автори на првиот  литературниот конкурс „Раскажувам фотографија“ - за раскази со  мотиви од предвоениот живот и страдањето на македонските Евреи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close