0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаПолитика

Избрани најдобрите понудувачи за изградба на фотонапонски електрани во Осломеј

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил објави дека земјава постепено го менува производството на електрична енергија од јаглен со производство на електрична енергија од обновливи извори, сонце, ветер и вода и ги најави компаниите кои ќе градат фотонапонски електрани во Осломеј.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close