Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Избрани најдобрите илустрации за „Современите бајки од Македонија“

Креативните концепти изработени од Катерина Соколова за бајката „Бакнежот на пролетта“, Јована Велинова Трајанова за бајката „Перуника“, Орце Нинески за бајката „Сончевото момче Ил“ и Иван Коминовски за бајката „Осаменото дрво“  се победнички решенија на отворениот повик за изработка на креативни илустрации на проектот „Современи бајки од Македонија“ што ќе бидат отпечатени до крајот на годината.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close