Дописници МКДКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Избрани финалистите за меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри 2021“

Организаторите на Меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри 2021“ во Гостивар ги објавија имињата на поетите кои влегоа во финалето и ќе конкурираат за фестивалските награди.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close