Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Изборите се од суштинско значење, а купувањето гласови е кривично дело, порачаа странските дипломати во Албанија

Сакаме да ја пренесеме пораката што ја упативме на почетокот на изборната кампања, во заедничка изјава од 25 март. Сакавме да видиме кампања насочена кон програмите, албанските граѓани и нивните потреби и нефокусирана на напади и заплашувања. Ја повторивме оваа порака до сите лидери што ги сретнавме и истовремено ги слушавме нивните ставови и грижи. Навистина важно и многу суштинско за овие избори е да бидат слободни, фер и транспарентни и сите партии да го прифатат резултатот. Порачуваме дека оној кој купува и оној кој продава глас прави кривично дело, рече Сореца.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close