0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Избори за претседател на Барселона во март идната година

Постапката обично трае еден ден, но овој пат ќе бидат потребни два дена поради ситуацијата со коронавирусот.

Барселона, 11 септември 2020 (МИА) – Барселона на својата официјална веб-страница објави информации за претстојните избори за претседател на клубот. Одлучено е изборите да се одржат на 20 и 21 март.

Постапката обично трае еден ден, но овој пат ќе бидат потребни два дена поради ситуацијата со коронавирусот.

Од истата причина, беше одлучено изборите да се одржат на повеќе места, а претходно локацијата беше една.

Актуелен претседател на Барселона е Хосеп Марија Бартомеу, кој ја извршува функцијата од 2014 година.

Таг
Back to top button
Close
Close