Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Избори во Косово: Излезноста до 11 часот 8,37 отсто

Централната изборна комисија на Косово (ЦИК) информира дека на денешните вонредни парламентарни избори до 11 часот гласале 8,37 отсто од граѓаните со право на глас, јави дописникот на МИА од Приштина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close