Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Избори во Белорусија: Не е избран ниту еден опозициски пратеник

Ниту еден кандидат на опозицијата не е избран во белорускиот Парламент, покажуваат официјалните резултати од вчерашните парламентарни избори.

Back to top button
Close
Close