Линк во живоПолитика

Изјави на Заев, Вархеји и Едштадлер (во живо)

Изјави на премиерот Зоран Заев, еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји и австриската министерка за Европа и устав Каролине Едштадлер по посетата на вакциналниот пункт во СЦ Борис Трајковски. 

Скопје, 4 мај 2021 (МИА) – Изјави на премиерот Зоран Заев, еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји и австриската министерка за Европа Каролине Едштадлер по посетата на вакциналниот пункт во СЦ „Борис Трајковски“.

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close