Политика

Изјави на Заев и Ахмети по средбата во Клубот на пратенциите (во живо)

Изјави на лидерите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, по денешната средба во Клубот на пратенциите за формирање владина колциија.

Скопје, 18 август 2020 (МИА) – Изјави на лидерите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, по денешната средба во Клубот на пратенциите за формирање владина коалциија.

Изјави по лидерската средба Заев-Ахмети

Posted by MИА.mk on Вторник, 18 август 2020

 

 

 

 

Back to top button
Close
Close