0_Македонија.ПорталЕкономија

Изјава на премиерот Заев пред средбата со претставници на лозарите во Кавадарци(во живо)

Изјава на премиерот Зоран Заев пред средбата со претставници на лозарите во Кавадарци.

Кавадарци, 8 септември 2020 (МИА) –  Изјава на премиерот Зоран Заев пред средбата со претставници на лозарите во Кавадарци.

Премиерот Заев заедно со вицепремиерот Битиќи и министерот Хоџа на средба со претставници на лозарите во Кавадарци

Posted by MИА.mk on Вторник, 08 септември 2020

Back to top button
Close
Close