0_Македонија.ПорталВидеоЛинк во живоПолитика

Изјава на премиерот Заев по посета на компанијата ТАБМАК во Пробиштип (ВО ЖИВО)

Заев придружен од вицепремиерот за економски прашања и за координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи  ја посетија „ТАБМАК“, компанија која реализира инвестиција со поддршка на Законот за финансиска поддршка на инвестиции, произлезен од Планот за економски раст на Владата.

Back to top button
Close
Close