0_Македонија.ПорталЛинк во живоПолитика

Изјава на министерката за одбрана Шекеринска (ВО ЖИВО)

Изјава на министерката за одбрана Радмила Шекеринска, која ја посети касарната „Илинден“, каде ќе изврши обиколка на целосно реновираниот објект на армиската Гарда и на Баталјонот за поддршка на Генералштабот и гарнизонот Скопје.

Скопје, 13 март 2021 (МИА) – Изјава на министерката за одбрана Радмила Шекеринска, која ја посети касарната „Илинден“, каде ќе изврши обиколка на целосно реновираниот објект на армиската Гарда и на Баталјонот за поддршка на Генералштабот и гарнизонот Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close