0_Македонија.ПорталЛинк во живоОпштество

Изјава на министерката за образование и наука Мила Царовска

Прес-конференција на министерката за образование и наука Мила Царовска, директорот на СУ „Сету Михајло Пупин“ Димитар Ѓорѓиев и генералните директори на компаниите АД Електрани на Северна Македонија, ЛИБЕРТИ АД Скопје, Раде Кончар Контактори и релеи доо, МАСАК СОЛУТИОН ДОО и ПримеПоинт ДОО Скопје по повод потпишувањето Договор за соработка во дуално образование. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close