0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидеоЛинк во живоПолитика

Изјава на министерката Шекеринска и амбасадорката Брнз (во живо)

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и амбасадорката на САД, Кејт Брнз се во посета на армискиот полигон „Криволак“. 

Кривола, 23 февруари 2021 (МИА) –  Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и амбасадорката на САД, Кејт Брнз се во посета на армискиот полигон „Криволак“. 

Посетата е по повод претстојните активности за реализација на вежбата „Одлучен удар – 21“.

 

 

Back to top button
Close
Close