0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакомет

Ивица Обрван нов селектор на БиХ

Назначувањето на 54-годишниот хрватски стратег доаѓа неколку часови, откако раководството на Ракометната федерација на БиХ, незадоволно од резултатите во тековните квалификации за пласман на Европското првенство, му врачи отказ на досегашниот селектор Билал Шуман.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close