ПолитикаПолитички партии

Иванка Василевска: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги признае резултатите од пописот спроведен по предложениот законски текст

Владата предводена од Зоран Заев не сака да се одржи попис кој што ќе биде признаен од сите фактори во Република Македонија. Зоран Заев турка проект кој навестува фалсификат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close