Svet.SlajderСвет

Итна седница на СБ на ОН за Нагорно-Карабах

Советот за безбедност на Обединети нации на барање на европските држави утре ќе одржи итна седница за Нагорно-Карабах, каде во тек е судир помеѓу ерменската и азербејџанската армија

Back to top button
Close
Close