Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Италијанското Министерство за здравство ја продолжува борбата против лажните вести за Ковид-19

Италијанското Министерство за здравство продолжува да објавува научни мислења за „магични лекови“, односно да ги разбива лажните вести и тврдењата за наводни лекови за третман на Ковид-19, пишува весникот „Ил Фафто Котидијано“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close