Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

 Италијанските европарламентарци бараат извинување од хрватските власти

Четворицата италијански европратеници, кои допатуваа во Хрватска да проверат како хрватската полиција се однесува кон мигрантите, а беа спречени во намерата, денеска побараа официјално извинување од хрватските власти и најавија дека ќе побараат од европските власти да спроведат истрага.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close