ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Италијанскиот претседател Серџо Матарела денеска го почнува последниот „бел семестар“ од мандатот

Во овој нареден период, италијанскиот претседател, кој се избира со мандат од седум години, не може да го распушти парламентот. Можноста за распуштање на парламентот е најмоќното оружје во рацете на претседателот на италијанската Република.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close