Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Италијанскиот Парламент гласа за доверба на новата влада

Италијанскиот премиер Џузепе Конте денеска ќе ги претстави приоритетите на новата влада, по што парламентот ќе гласа за доверба на коалициската влада, составена од Движењето Пет Ѕвезди и Демократската партија.

Back to top button
Close
Close