Дописници МКДОпштински вести

Италијанскиот и словенскиот амбасадор во посета на Крива Паланка

Амбасадорот на Италија во земјава Андра Силвестри и на Словенија, Милан Предан, денеска ја посетија Општина Крива Паланка по повод одбележувањето на 9 Мај, Денот на Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close