БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Италијанскиот бизнисмен Бечети го доби спорот со Албанија на Арбитражен суд

Италијанскиот бизнисмен Франческо Бечети се пофали дека го добил спорот со Албанија во Арбитражен суд, нарекувајќи го „победа во политичка војна со албанската влада“, јави дописничката на МИА од Тирана.

Back to top button
Close
Close