Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Италијански региони воведуваат полициски час

Во Италија расте бројот на заразени, хоспитализирани и починати лица од Ковид-19, а некои региони воведуваат построги мерки и ограничувања.

Back to top button
Close
Close