0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Италијански новинар: Јунајтед го договори Кулибали

Дваесет и осум-годишниот Сенегалец е посакуван од Јунајтед во секој од последните трансфер прозорци, но се чини дека Манчестер е конечно близу да го привлече.

Неапол, 14 јануари 2020 (МИА) – Манчестер Јунајтед постигна договор со Наполи за привлекување на дефанзивецот Калиду Кулибали. Италијанскиот новинар Фабио Сантини објави дека буквално сè е веќе договорено и „црвените ѓаволи“ ќе платат 60 милиони фунти за неговите услуги.

Дваесет и осум-годишниот Сенегалец е посакуван од Јунајтед во секој од последните трансфер прозорци, но се чини дека Манчестер е конечно близу да го привлече.

– Наполи ќе го продаде Калиду Кулибали на Манчестер Јунајтед за околу 70-75 милиони евра. Се чини дека сè е договорено, рече Сантини на својата радио програма „Ил Процесо“ на радио „7 голд“.

Таг
Back to top button
Close
Close