Svet.SlajderЕвропа

Италијанската полиција заплени шест тони хашиш и уапси тројца Бугари

Италијанската полициска служба, специјализирана за борба против шверц на наркотици соопшти дека запленила шест тони хашиш од јахта, која пловела под американско знаме.

Back to top button
Close
Close