Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Италијанската крајбрежна стража пресретна четири брода со 500 мигранти

Италијанската крајбрежна стража пресретна четири мали бродови кои превезувале повеќе од 500 мигранти и ги придружуваше до островот Лампедуза, на околу 200 километри од Сицилија, објави денеска АНСА.

Back to top button
Close
Close