ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Италијанската крајбрежна стража пресретна четири брода со 500 мигранти

Италијанската крајбрежна стража пресретна четири мали бродови кои превезувале повеќе од 500 мигранти и ги придружуваше до островот Лампедуза, на околу 200 километри од Сицилија, објави денеска АНСА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close