Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Италијанската агенција за лекови ја одобри вакцината на Астра Зенека, но за лица до 55 години

Италијанската агенција за лекови (АИФА) ја одобри вакцината на „Астра Зенека“ против Ковид-19 за сите возрасни лица, но препорача алтернативи за лица над 55 години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close