0_Спорт.ПорталОстанато

Италијанката Гоџа победи на спустот во Сент Антон

Италијанската скијачка Софија Гоџа во доминантен стил триумфираше на третиот спуст сезонава во Светскиот куп што денеска се возеше во австрискиот зимски центар Сент Антон.

Back to top button
Close
Close